Artykuły dziecięce, place zabaw,

Poradnik rodzica. - Strona poświęcona dzieciom. W szczególności świeżo upieczonym rodzicom. Znajdziesz u nas informacje odnośnie zakupów. Jaki sklep dziecięcy wybrać i co przede wszystkim kupić dla naszego malucha. Jak zadbać o plac zabaw

Wpisy

 • niedziela, 20 października 2013
  • Jakie są przyczyny niepłodności?

   Jakie są przyczyny niepłodności?

   Niestety coraz więcej par boryka się z trudnościami w zostaniu rodzicami. Odsetek par, u których stwierdzono niepłodność a nawet bezpłodność jest coraz większy. Niestety postęp technologiczny życia w tej materii niewiele może zrobić.

   Pęd za pieniądzem, gonitwa za kolejnymi szczeblami kariery i niehigieniczny styl życia pogarszają możliwości rodzicielstwa.  Odkładanie macierzyństwa na potem, również nie wróży nic dobrego. Starzejący się organizm kobiety przestaje być tak płodny, jak w młodszym wieku, a mężczyźni, niestety, nie dbając o swoje zdrowie, również nie stają się z czasem bardziej płodni. Jest odwrotnie. Dlatego coraz częściej szuka się przyczyn niepłodności. Przyczyny niepłodności są coraz trudniejsze do określenia. 

   Leczenie niepłodności

   Przyczyny niepłodności mężczyzn nie stwarzają dużych problemów, jednak już kobiet owszem.

   Określenie przyczyn niepłodności jest trudne.

    

   Określenie przyczyn niepłodności jest o tyle trudne, że na płodność ma wpływ niemal każdy czynnik fizjologiczny organizmu, jak również otoczenie czy sposób życia. Przyczyny niepłodności są, więc mocno rozrzucone. Wiek jest jedną z przyczyn niepłodności, gdyż, szczególnie u kobiet, po 31 roku życia spada płodność. Co może dziwić, nie tylko brak ruchu, ale i jego nadmiar, mogą powodować u kobiet spadek płodności. Styl życia jest z tym oczywiście mocno związany. Osoby palące, pijące nie tylko alkohol, ale na przykład zbyt dużą ilość kawy, również negatywnie wpływa, na jakość płodności. Prócz tego przyczyny niepłodności leżą nawet w podejściu do długotrwałych starań o dziecko. 

   W tym miejscu jest znacznie więcej przydatnych informacji polecam lekturę: http://fertimedica.pl/przyczyny-nieplodnosci.html

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 października 2013 19:17
 • wtorek, 17 września 2013
  • Zbliża się zima a dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu.

   Bezsprzecznie warto namawiać dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie, że coraz więcej z nich wybiera siedzenie przed telewizorem czy komputerem, nad zabawę w na boisku. Jeśli dziecko chodzi już do szkoły czy przebywa kilka godzin w przedszkolu, również potrzebuje chwili wytchnienia z rówieśnikami na wspaniałym placu zabaw, które da im możliwość nie tylko dobrej zabawy, ale również ogólnego rozwoju fizycznego, społecznego i poznawczego.

   Czy warto zainwestować w dobrej jakości plac zabaw?

   Jungle Gym Jungle CasaDlatego warto zainwestować w odpowiedni plac zabaw, oczywiście, jeśli decydujemy się na posiadanie swojego placu. Dobrym wyjściem jest zakupienie tak zwanego Jungle Gym. Początkowo dziwiłam się, co też to za cudo, ale okazało się, że to po prostu rodzaj bardzo rozwojowego placu zabaw dla dzieci. Zrobione są zazwyczaj z drewna impregnowanego lub metalu i od tradycyjnych wieżyczek czy podestów ze zjeżdżalniami, w sposób bardzo łatwy można rozbudować do nieograniczonych wielkości korzystając z bardzo różnorodnego asortymentu. Elementami łączącymi poszczególne elementy wyjściowe, pierwotne są mostki, przejścia czy wszelkiego rodzaju łączniki z podestami, które można łączyć szybko i nieskomplikowanie. To ich niesamowita zaleta, bowiem praktycznie z podstawowego wyglądu można plac zagospodarowywać i rozwijać, razem z rozwijającym się dzieckiem, dzięki czemu nie znudzi się ono żadnym z elementów. Łatwo można również przystosować plac do rosnącego dziecka, które razem z nowymi umiejętnościami potrzebuje nowych wyzwań również na palcu do zabaw.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   wtorek, 17 września 2013 15:39
 • niedziela, 11 sierpnia 2013
  • Nowy park - nowa mała architektura.

   Każdy, nowo powstały park czy inna przestrzeń ogólno dostępna dla szerszej publiczności, musi być uzbrojona w niezbędne dla jej poprawnego funkcjonowania i określenia wykorzystywania, odpowiednie elementy małej architektury. Każdy element małej architektury jest, bowiem niezbędny przy określeniu samodzielnego charakteru wyznaczonego miejsca, czy wybraniu wyznaczonego wizerunku.

   Wpływ małej architekturyelementy małej architektury

   Wpływ ma na to wybranie odpowiednich elementów małej architektury, która również polepszy wygląd otoczenia i go znacznie uatrakcyjni. Każdy obiekt małej architektury jest, bowiem zrobiony z najwyższą starannością, z materiałów odpowiednich do wykorzystania przy zbudowanie określonego elementu. Zazwyczaj są to najróżniejsze profile metalowe czy żeliwne, drewniane, betonowe, plastikowe czy wypadkowa połączenia wszystkich możliwych. Projektanci, budowniczy czy osoby instalujące mała architekturę wiedzą, bowiem, że ich odpowiedni wygląd i dokładne wykonanie wpływa na cały odbiór otaczającej nas przestrzeni. Mała architektura ma wiele obliczy, ale najbardziej znanymi są ławki miejskie czy parkowe, słupki parkingowe i ogrodzeniowe, oczywiście kosze na śmieci, wszelkiego rodzaju tablice informacyjne w parkach, na placach zabaw i tym podobne, słupki pod znaki czy latarnie.

   Mała architektura - stojaki rowerowe

   Również do małej architektury bardzo znanymi zaliczamy stojaki rowerowe pojawiające 

   Mała architektura

   się coraz częściej w przestrzeni publicznej z racji rosnącej popularności tego rodzaju przemieszczania się po miastach w postaci rozkwitających wypożyczalni rowerów miejskich. Również od jakiegoś czasu nowe kioski multimedialne, balustrady i inne. Gdybym chciała wymienić wszystkie dostępne rodzaje, mała architektura zajęłaby mi znaczną część dnia. Mała architektura jest, bowiem o tyle ważna, że w znacznym stopniu wpływa na sposób wykorzystywania przestrzeni, jak również utożsamia ja z określonym zadaniem do wykonania. Wystarczy, bowiem spróbować wyobrazić sobie kawałek niezagospodarowanego trawnika w środku miasta. Bez niczego połać ta jest po prostu trawnikiem. Gdy postawimy na nim ławki, których jest niemal tysiące rodzajów, trawnik ten stanie się skwerem wypoczynkowym. Gdy dodamy do tego kosze na śmieci i na przykład stolik do gry w szachy, przyciągnie odpoczywających, zazwyczaj dorosłych użytkowników. Gdy obok stolika pojawi się stół do ping ponga zacznie spotykać się tez tam młodzież. Uzbrojenie owego trawnika w fontannę spowoduje obecność tam całych rodzin z tysięcy gołębi a z piaskownicą obok będzie prawdziwa mekka odpoczynku i zabawy również dla najmłodszych. Podobnie jest z parkiem. Jedynie z drzewami jest słabo obsadzonym lasem, ale już uzbrojony w odpowiednie elementy małej architektury będzie cudownym parkiem. A ogród przydomowy? Bez ogrodzenia będzie miejscem spotkań wszystkich, ze słupkami, naszym prywatnym azylem. Widać, zatem, że mała architektura ma znaczny wpływ na zachowanie odrębności terenu, na jego indywidualność, wykorzystanie i funkcjonalność. Elementy małej architektury identyfikują otaczająca nas przestrzeń i są niezastąpione. Obecne w naszym życiu wszędzie i od zawsze bywają niezauważone.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   niedziela, 11 sierpnia 2013 12:39
 • niedziela, 28 lipca 2013
  • Zakup dmuchanej zabawki co i jak?

   Gdy zdecydujemy się na zakup jakiejś zabawki dmuchanej, oczywiście w głównej mierze musimy wziąć pod uwagę jej bezwzględne bezpieczeństwo, jako całości ale również poszczególnych elementów składowych. Na jej opakowaniu muszą być dokładnie opisane, posiadane certyfikaty, całość nie może być uszkodzona gdyż najmniejsze przetarcie czy pęknięcie w znacznym stopniu obniża jakoś dmuchańca, jak również może spowodować, że wręcz staje się ona niebezpieczna w użytkowaniu przez dziecko. Równie ważne jest to, żeby zabawki dmuchane były dostosowane do wieku dziecka, które ma ją używać. Inne bowiem będą odpowiednie dla malucha, inne dla przedszkolaka czy dziecka większego.

   Dmuchana zabawk Little Tikes

   Poza tym nie każde zabawki dmuchane nadają się do miejsc w których dzieci się bawią. Przykładem może być koło ratunkowe, które nie będzie nadawało się do zabawy na placu zabaw, ale już dmuchana piłka, choćby plażowa, jak najbardziej. Ważne jest też, żeby dziecko wybrała dla siebie zabawkę gdyż to właśnie ono będzie się bawiło a nie my. Każde powinno wiedzieć, co będzie dla niego najodpowiedniejsze, gdyś zabawek dmuchanych jest bardzo dużo. Każda z nich przecież tak samo rozwija dziecko psychicznie, fizycznie czy społecznościowo, więc warto poświęcić jej nieco więcej uwagi i wybrać dla dziecka jak najlepszą. Jak wspomniałam, ważny jest też wiek dziecka. Zabawka dla dzieci poniżej trzeciego roku życia nie może tez mieć małych elementów, które dziecko z łatwością mogłaby połknąć, mogłoby odpaść niepostrzeżenie, być oderwanym czy w inny sposób stać się dla dziecka niebezpieczne.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   niedziela, 28 lipca 2013 14:00
 • piątek, 28 czerwca 2013
  • Letnie zabawki - piaskownice

   Piaskownice do ogrodu

   Piaskownica jest chyba najfajniejszą zabawką ogrodową spośród wszystkich nam znanych. Piaskownice są wspaniałe i dla maluchów, i dla przedszkolaków, a nawet dzieci starsze z przyjemnością się w nich pobawią. Najważniejsze jest to, że piaskownice są zmienne i dostosowane do poszczególnych grup wiekowych piaskownicedzieci. Dla najmłodszych najlepszymi są te z plastiku. Są małe, dzięki czemu dziecko nie czuje się zagubione w piaskownicy, można je łatwo czyścić, nie zawierają dużo piasku, co wpływa na możliwość częstego jego wymiany, jak również posiadają zazwyczaj zamykane wieka, co chroni je przed zabrudzeniami zewnętrznymi, takimi jak odchody zwierząt czy spadające z drzew liście. Oczywiście również z innych materiałów są dobrym pomysłem na zapewnienie dziecku wspaniałej zabawy.

   Piaskownice na placach zabaw

   W wieli miejscach budowane są piaskownice drewniane, wyposażone dodatkowo w takie elementy jak liczydła, ławeczki czy lady sklepowe. Nie ustępuję w niczym małym piaskownicą plastikowym. Nawet można z nich wyczarować równie fantazyjne kształty piaskownic i pomalować je w najróżniejsze kolory, a przy tym nie wpływać negatywnie na otaczające środowisko. Piaskownice plastikowe są, bowiem długowieczne, ale jednocześnie, gdy ulegną uszkodzeniu trudno je naprawić, a ich rozkład biologiczny jest praktycznie niemożliwy. Piaskownice drewniane naprawić można zawsze a ich degradacja można nastąpić wyjątkowo szybko. Plastikowa piaskownica jest głównie przeznaczona dla najmłodszych a drewniana posłuży dla kilku grup wiekowych dziecka.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   piątek, 28 czerwca 2013 14:07
 • czwartek, 13 czerwca 2013
  • Ogrodowe zabawki - hit sezonu

   Ogrodowe zabawki najlepsze na lato

   ogrodowe zabawkiPosiadając osobiste dziecko zauważyłam, że rynek zabawek ogrodowych jest niesamowicie mocno rozbudowaną gałęzią zabawkarską. Każdy, co prawda zna podstawowe ogrodowe zabawki, takie jak łopatka, grabki czy wiaderko, ale wiele z osób nie zdaje sobie sprawy, że zabawek ogrodowych jest znacznie więcej a asortyment wszędzie dostępny jest mocno rozbudowany i niesamowicie mocno zróżnicowany. Trudno byłoby opisywać każdą z zabawek ogrodowych. Jest ich na prawdę dużo. Wystarczy jednak pójść do pierwszego lepszego sklepu, w którym są dostępne.

   Wybieraj tylko najlepsze ogrodowe zabawki

   Do sklepu zabawkowego, centrum handlowego czy ogrodniczego, żeby zobaczyć mnogość możliwości zabawy dzieci na placach zabaw, w ogrodach czy innych miejscach, gdzie ogrodowe zabawki wspaniale urozmaica każdemu dziecku sposób spędzania wolnego czasu na dworze. Każde z nich różnią się materiałem, z którego są wykonane, kolorem, teksturą czy sposobem wykorzystania. Ile jest firm na rynku, tyle rodzajów zabawek. Warto tylko zwrócić uwagę, czy zabawki te są solidnie i odpowiednio wykonane, bowiem niespełniające warunków użytkowania przez dzieci, podejrzanie tanie czy po prostu tak zwane buble, nie wniosą w zabawę dzieci nic a jeszcze stracimy niepotrzebnie pieniądze na rzecz, która nie będzie spełniała swoich zadań. Tanie ogrodowe zabawki często również wykonywane są z tanich materiałów, które nie tylko spowodują, że zabawka nie będzie satysfakcjonująca, ale również może zagrażać zdrowi czy nawet życiu dziecka. Nie raz lepiej kupić mniej zabawek dobrej jakości cieszyć się nimi dłuższy czas.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 czerwca 2013 14:54
 • środa, 05 czerwca 2013
  • Pościel dla dzieci

   Dziecko najważniejsze

   pościel dla dzieciDla dobrego rozwoju dziecka ważne jest jego otoczenie. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o odpowiednio wyposażony pokój, higieniczne warunki rozwoju czy dbanie o zaspakajanie jest potrzeb, ale również sprawienie, że miejsce, gdzie spędza najwięcej czasu jest przygotowane odpowiednio do jego potrzeb. Niewątpliwie chodzi tu o łóżko. Już od niemowleństwa to miejsc jest niezwykle ważne. Na pościel dla dzieci składa się poszewka na kołderkę, poduszkę i prześcieradełko. W skład wchodzą też ochraniacze do łóżeczka, baldachim i wszystkie możliwe ozdobniki. Nie są one jednak zalecane przez lekarzy tak samo, jak sama poduszka.

   Pościel dla dzieci

   Pościel dla dzieci powinna być, zatem prosta i ograniczona do minimum. Nie powinna mieć ozdobników, troczków, które mogą zagrozić zdrowiu czy nawet życiu dziecka i być miłe w dotyku, wyprane i wyprasowane. Niemowlęta nie zwracają też zbytnio uwagi na piękne desenie pościeli. Rozróżniają w tym czasie raptem czerń, czerwień i biel i te kolory powinny w pościeli dominować. Wszelkie pastele podobają się najbardziej rodzicom, ale na dziecku nie robią wrażenia. U dzieci starszych kolory mogą układać się we wzory czy potem, mieć postać ulubionych postaci z bajek, bowiem pozwoli to na stymulowanie wzroku dziecka. Ważne też jest używanie do prania i płukania pościeli odpowiednich środków szczególnie, gdy dziecko okaże się alergikiem. Wówczas oprócz stosowania odpowiednich, delikatnych i pozbawionych detergentów płynów i proszków, gdzie polecane są produkty Eko, warto zaopatrzyć się w typowa pościel antyalergiczną.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   środa, 05 czerwca 2013 14:17
 • piątek, 17 maja 2013
  • Plac zabaw z drewna

   Rózne funkcje placu zabaw

   Plac zabaw z drewnaPlac zabaw z drewna coraz częściej, prócz wartości rekreacyjnych, spełniają także funkcje edukacyjne, gdzie pospolite już liczydła, uzupełnione są szeregiem dodatkowych możliwości. Osobiście obserwowałam a wręcz wypróbowywałam tablice do pisania kredą, elementy imitujące buty, które dają możliwość nauki zawiązywania sznurówek czy prawdziwe klasy, zwane zielonymi szkołami, z których korzystają uczniowie młodszych klas podstawowych podczas zajęć przyrodniczych. Musimy, bowiem wspomnieć, że plac zabaw z drewna są bardzo ekologicznymi elementami, co warto propagować już od najmłodszych lat, a co jest aktualnie wręcz bardzo modnym trendem.

   Plac zabaw z drewna

   Używane, bowiem do tworzenia drewnianych placów zabaw materiały są najczęściej w pełni biodegradowalne, tylko w minimalnym stopniu składają się z długowiecznym metali czy plastików, a same drewniane place zabaw tylko w małym stopniu podlegają szybkiemu procesowi niszczenia. Jeśli jednak zniszczą się czy któryś z ich elementów wymagał będzie wymiany, można to wykonać bardzo szybko i sprawnie. To szczególnie ważne, gdy z placu zabaw korzystają liczne grupy dzieci gdyż nie wyłącza to placu z użytkowania, a naprawa nie wymaga ani znacznych nakładów finansowych, ani tym bardziej precyzyjnych i trudnych do wykonania czynności. Należy wówczas tylko uważać, żeby do przywrócenia stanu pierwotnego placu zabaw z drewna, użyć do tego odpowiednich materiałów, które nie będą kłóciły się z ogólnym planem placu. Place zabaw z drewna są szczególnie godne polecenia.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   piątek, 17 maja 2013 13:23
 • środa, 15 maja 2013
 • czwartek, 18 kwietnia 2013
  • Ręczniki dla dziecka

   Jak dbać o ręczniki?

   ręcznikiRęczniki, żeby służyły nam długo, wymagają odpowiedniego dbania o nie. Jedną z najważniejszych zasad odpowiedniego użytkowania ręczników jest używanie według dołączonej do każdego instrukcji. Są tam zawarte informacje o sposobie prania, temperaturze prasowania czy materiale, z jakiego jest zrobiony.  Przed pierwszym użyciem ręcznika trzeba go koniecznie wyprać. Większość z ręczników jest, bowiem fabrycznie potraktowane środkami chemicznymi zwiększającymi ich odporność na gniecenie czy chłonięcie wilgoci. Zatem żeby ręcznik spełniał swoje funkcje, musi być pozbawiony tej ochrony. Apretura mogłaby, bowiem nie tylko utrudnić korzystanie z ręczników, ale i podrażnić nasze ciało.

   Higiena i pranie

   Pierwsze pranie poza tym nie tylko przygotuje ich powierzchnię do wycierania ciała, ale i zwiększy odporność tkaniny na uszkodzenia. Poprawi to też higroskopijność ręcznika, czyli chłonięcie wilgoci. Pranie utrwali kolory, usunie nadmiar niezwiązanego z tkaniną barwnika i uchroni ręczniki przez przebarwieniami i odbarwieniami. Najlepiej do niego dodać domowej receptury utrwalacz, którym jest szklanka octu. Ręczniki powinno się prac osobno gdyż wpłynie to na zachowanie ich puszystości i nie spowoduje pylenie włókien, szczególnie, gdy są to włókna naturalne. Prane ręczniki powinny być posegregowane kolorystycznie i prace w temperaturze od 40 do 60 stopni. Niższa temperatura nie zabija wszystkich drobnoustrojów a wyższa powoduje zniszczenie włókien ręcznika. Gotowanie ręczników nie jest wymagana chyba, że są to ręczniki hotelowe.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   veox
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 kwietnia 2013 13:51

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

Fertimedica
Active Garden Blog o placach zabaw Polecamy!